Sevgili  Öğrenciler,

Lisansüstü programlarımıza ilginizden dolayı tüm eğitimcilerimiz adına sizlere teşekkür ederim.

Fizik Mühendisliği Bölümü lisansüstü eğitimi; Bölümümüz bünyesinde bulunan geniş laboratuar olanaklarından, saha çalışmalarından, oldukça geniş yelpazeli yeni ve modern dersleri ve inter-aktif eğitim olanaklarından yararlanılarak yapılmaktadır.

Bizler lisansüstü eğitimin bireysel eğitim deneyimi ve tecrübesi olduğu gerçekliğine inanmakta, üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirme gayretindeyiz. Bu bağlamda, öğrencilerimizin eğitimi için olanaklarımızı sonuna kadar kullanmaktayız, ayrıca öğrencilerimize kendi deneyimlerimizi aktararak bireysel gelişimlerini sağlamaktayız.

Bölümümüz yapmış olduğu akademik çalışmalarlarla ve çalışmalara yapılan atıflarla Uluslararası değerlendirmelerde derece yapmaktadır.

URAP (University Ranking by Academic Performance) tarafından, öğretim üyesi başına düşen makale sayısı, atıf sayısı, toplam bilimsel döküman sayısı, öğrenci sayısı ve doktora öğrenci sayısı gibi 9 kriter ele alınarak yapılan değerlendirmede, Fizik Mühendisliği Bölümü Gaziantep Üniversitesinde tüm bölümler arasında 1. sırada yer almıştır.

Üniversite adayları için URAP tarafından verilen Türkiye sıralaması bazında Fizik ve Fizik Mühendisliği bölümleri arasında bölümümüz 10. sırada dünya sıralamasında ise 356. sırada yer almıştır.

Güçlü bir akademik kadroya sahip olan bölümümüz ülkemizde ve dünyada saygın bir yere sahiptir. Yetiştirdiği mühendislerle, ülkemizde Ar-Ge faaliyetlerine, sanayiye ve teknolojiye önemli katkılar sağlamaktadır.

Lisansüstü eğitiminizin hayatınızın başarılı ve eğlenceli bir parçası olmasını diler ve lisansüstü eğitiminiz için Gaziantep Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünü seçmenizi umut ederim.

Fen Bilimleri Enstitü web sayfasında yararlı ve yeterli bilgi bulacağınızı umuyoruz. Lütfen web sayfamızı düzenli ziyaret ediniz ki Enstitümüz ve eğitiminiz hakkında güncel bilgilere rahatlıkla ulaşabilesiniz.

“İnsan zekası, yeni bir fikir ile bir defa genişlediğinde, hiçbir zaman eski boyutuna dönemez.” , Oliver Wendell Holmes

Sevgilerle, Fizik Mühendisliği Bölüm Başkanı

 

DAHA DETAYLI BİLİGİ İÇİN TIKLAYINIZ.