Bu sayfa Fizik Mühendisliği ile Optik ve Akustik Mühendisliği öğrencilerinin kayıtlarla ilgili bilgilendirme sayfasıdır.

 

Değerli Öğrenciler

Yaptıracağınız kayıt sizin başarınız için önemli bir başlangıçtır. Danışmanlarınız ders seçimi konusunda size her zaman yardımcı olacaktır. Ancak kayıt sorumluluğu tamamen size aittir.

Mezun olabilmeniz için katalog'da yer alan tüm dersleri ve uygulamaları tamamlamanız gerekmektedir.

İntörn olmadan önceki iki dönemde Mezuniyet Kataloğunda yer alan derslerin notlarını ve kredilerini Not belgenizde (Transcript) yer alan aldığınız son notu esas alarak doldurarak, danışmanınızla birlikte mezuniyet planlaması yapınız. EP 400 dersi ile beraber sadece EP 499 Mezuniyet Projesi dersini alabilirsiniz. Başka derse kayıt yaptıramazsınız.Mezuniyet kataloğunu doldurduktan sonra danışmanınıza e posta ile de gönderebilirsiniz.

Seçmeli derslerin daha verimli olması için üst sınır uygulaması yapılacaktır.

Seçmeli derslerde öğrenci sayıları I. Öğretimde 20 II. Öğretimde 10 olarak belirlenmiştir.

Daha önce aldığınız seçmeli dersin yerine alacağınız seçmeli ders için ekte yer alan Ders saydırma formunu doldurmanız ve danışmanınıza onaylatmanız gerekmektedir.

Kayıtlar başladıktan sonra ders programında değişiklik yapılmayacaktır. Ancak, zorunlu durumlarda (mezun olmak için mutlaka alması gereken 2 dersin çakışması veya ders yükünü doldurabilmesi için mutlaka alması gereken 2 dersin çakısması gibi) değişiklikler kalıcı olarak yapılacaktır.

Akademik Takvim:

http://bimlinux.bim.gantep.edu.tr/~ogrenci/ogrenci_isleri/akademik_takvim.html