Mezun Mesajları

Bu sayfada bölümümüzün mezunlarının mesajları yer almaktadır. Sizde burada yayınlanmak üzere mesajınızı Mezun Anket Formunu ( http://physics.gantep.edu.tr/mezunanket ) doldurarak iletebilirsiniz. İlginize şimdiden teşekkürler. Mezularımızın çalışma alanları ve işyeri bilgileri hazırlandıktan sonra verilecektir. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Mezunlarımız ülkemizin teknoloji üretimine ve evrensel bilime önemli katkılar sağlamaktadır.

 

Turgut diyor ki:

o okul yıllarımda ki çalışma disiplinim ve azmim benim çalışma hayatımdaki başarımın temellerini oluşturmuş.Karşıma ne kadar zor işler,kişiler çıksa dahi yılmadım,savaştım ve istediğim sonuçlara ulaşmayı bildim.

Turgut, okulu çok zorluklar içinde okuduğunu unutamıyor. Unutamadığı diğer hatıralar aşağıda:

En acı olanı kaldığımız prefabrik yurdumuzun gözümüzün önünde kısa sürede yanıp kül olması idi.(Aynı yıl kız arkadaşımın "şu an eşim" benden ayrılması da dahil tabi :) ) (Nasıl ayrılmışsa? (RK))

Güzel günler ise;öğrenim ve harç kredilerimin çıktığı günler,

6 kredili derslerimden aldığım AA'lar

Kütüphanede geçen ders saatlerim

Fizik mühendisliğindeki masa tenisi maçlarım

Yurt önünde oynadığım tozlu topraklı futbol sahasındaki maçlarım

Ayaklarımı n defa burktuğum asfalt basketbol sahamız

Ekmek arası nohut veya ekmek arası patates yediğimiz yurt kantinimiz

Hele Refik hoca yok mu!? Sınavlarda 2-3 soru sorar,4-5 saat süre ile ancak çözer yada çözüme benzer bir şey yapardık.

Tabi sınav sırasında (hababam sınıfı gibi hissederdik o an) sınava az çalışmış ve özellikle eski arkadaşları devamlı ikaz edip durur,o kendine has metoduyla J. O an halimize gülelim mi,ağlayalım mı diye hep düşünürdüm.

Ama ne olursa olsun, öğretmen,öğrenci saygımızı hiç yitirmedik. Bir harf için kırk yıl kölesi olacağımızı her defasında ispatladık.

 Yalnız tek üzüldüğüm şey nedir bilirmisin hocam ? O kadar şey öğrendim,yazdım,çizdim şu Fizik üzerine ancak doğru dürüst konuların hiçbirisini kullanamadım çalışma hayatımda.Sadece 7-8 yıl boyunca Telecominication & Networks (Telekomünikasyon ve Bilgi işlem ağları) bölümü sorumlusu iken büyük bir proje de fiber kabloların en ideal yansıma ve sonlandırma konularında Refik hoca'nın Reflection (yansıma) konusundan faydalandım. Fransız Network firması olaya bu kadar bilimsel yaklaştığımı görünce şok olmuşlardı.(Yaptığım çalışmaları daha sonra ihalesini aldıkları Atatürk havaalanında kullandılar,özellikle LAG-backup link hatları konusunda).

OYAK Renault fabrikasın de pek çok iş de görev aldım; IT Bölümü ( Network;server bağlantıları,kurumları,LAN/WAN,Switch,Routers..v.b.Telecominications:Analog Diğital santral kurulumları,yönetimleri,TCP IP,Voice Over IP,...v.b.), SQF Montaj Bölümü (Renault Megan,Clio araç elektrik elektronik alt yapı,kablolama sistemleri,akü,plastik parça teknolojileri sorumlusu ),SQF Mekanik Bölümü (K9K Dizel motor parçaları,K4X,K7X Benzinli motor parçaları onay sorumlusu.Seri ve satış sonrası tüm parçaların problemleri ve çözümlerinin üretilmesi,yönetilmesi,...v.b.).

Şu an halen yeni proje'nin X98-SQF Koordinasyon sorumlusu ve kalite yöneticisi olarak görevime devam etmekteyim.Görevlerim her zaman zor,stresli ancak sonuçlarında hep zaferle bitirmesini bildim.Sonuçlarında tabi ki şirketimde bunların karşılığını bana öyle veya böyle verdi.

 Ancak şunu çok iyi anladım ki ; o okul yıllarımda ki çalışma disiplinim ve azmim benim çalışma hayatımdaki başarımın temellerini oluşturmuş.Karşıma ne kadar zor işler,kişiler çıksa dahi yılmadım,savaştım ve istediğim sonuçlara ulaşmayı bildim.Yalnız bu yıllarda her zaman yanımda olan eşim Arzu (Acuner) Karademir'i yanımda hissetmem,üniversite'nin bana verdiği en büyük armağan olarak görüyorum.

 Umarım yeni öğrencileriniz sizin gibi azimli,çalışkan,sevecen ve mesleğine saygı duyan kişiler olurlar...

Teşekkürler Turgut (RK)

 

 Akbar'a başarılar.

Dear Professor Ramazan Koç,

As you probably know, I've been in the process of applying for various scholarship opportunities for
masters degree studies over the past year. Recently, I was awarded DAAD scholarship for 2 years and
I received a very desirable offer to study Master of Engineering in Automation & IT, starting in October 2016 at an energetic and
exciting university in Köln, Germany (Cologne University of Applied Sciences).

Although both a resume exhibiting experiences and credentials suited to the studies and a successful interview certainly contributed to my success, I feel that Your willingness to speak as an academic reference on my behalf played a central role in the DAAD's and the University's decision to offer me the position.

I am writing to express my gratitude for your time and consideration in support of my endeavors. Your perspective and encouragement mean a great deal to me. Thank you for all that you've done! I owe You one! :)

My Regards,
--
Akbar Shadakov
Engineer
Steinert Industries GmbH

 

İsmail Yalçın

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi Kilis Osb. 15 Nolu Cadd No:7

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz:

 
Hayelleri Olsun ve bunu başarmak için küçük adımlar atsınlar. Büyük gökdelenler bile kat kat yükselir.
Varsa Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Diğer Hususlar:
 
Kendinizden Bahsedermisiniz?
Bir şeyler üretmeyi seviyorum. Bunu başarabilmek için önce yazlım öğrenip yazılım yaptım (Hastane otomasyonu,Üretim takip,Personel Takip...) Mekaniği hep sevmişimdir nasıl çalıştıklarını saatlerce araştırırım. Şimdi o rüyama kavuştum. CAD ortamında Makine dizayn ediyorum. Sistem kuruyorum mekanik problemleri çözüyorum.Boş zamanlarımda ise hala yazılım yapıyorum.

 

Teşekkürler İsmail.

 Mehmet Sait Tura

Eosta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi http://www.zeiss.com/microscopy/en_de/electron-ion.html

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz:

 
Hangi alanda çalışmak istiyorlarlarsa o alandan ders seçmeleri ve az da olsa sosyal derslerin (felsefe sosyoloji ekonomi vb.) önemsenmesi.
Varsa Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Diğer Hususlar:
2013 mezunu olmama rağmen maalesef web sitesindeki Mezunlarımız sekmesinde bana ait herhangi bir fotoğraf veya bilgi bulunmamaktadır.(Resmin 2016 mezunlarının resmi yerleştirilirken eklenecektir. Hatırlatma için teşekkürler.)
Kendinizden Bahsedermisiniz?
çalıştığım sektörde fizik mühendisliği ile alakalı boş pozisyonlar için sürekli arkadaşlarımı bilgilendiriyor ve bazı durumlarda referans dahi oluyorum, ancak dediğim gibi Mezunlarımız sekmesinde bana ait herhangi bir fotoğraf veya bilgi bulunmadığı için Tanımadığım (benim dönemimden olmayan) fizik mühendisleriyle iletişime geçtiğimde benim bu bölümden mezun biri olmadığını dile getirdiklerini görmüş oluyorum.

 

Teşekkürler Sait

Halil İbrahim Andiç

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi 3. osb sosyal tesisler D blok kat:4 No:25 Başpınar/Gaziantep

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz:

 
Bölümün kıymetini bilsinler
Varsa Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Diğer Hususlar:
Laboratuvar ve teknik kapsamlı derslere ağırlık verilmeli.
Kendinizden Bahsedermisiniz?
bilen bilir :)

Teşekkürler Halil İbrahim

Murat Akpınar

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi ANKARA

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz:

 
Kendilerine maksimum yararı dokunacak yerlerde staj yapmaları ve bu satajlara gereken ehemmiyeti vermeleri.
Varsa Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Diğer Hususlar:
Bir mühendislik fakültesi bünyesinde olan bölümümüzün ; bir fen fakültesi gibi daha çok teorik eğitim yerine bir mühendise yakışır teorik/pratik eğitim dengesini iyi kurması gerektiğine inanıyorum.

Teşekkürler

Yusuf Bilge

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi 2.organize sanayi bölgesi.başpınar gaziantep

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz: öncelikle alanın çok geniş bir perspektifi oldugunun farkında olmalılar. bundan dolayı bir aland uzmanlaşmak için ekstra çaba ve emek gerekli.

Teşekkürler

Vehbi Konarlı

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:128/B Tandoğan/ANKARA

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz:

 
Gerçekten güzel bir bölüm Fizik dersler çok ağır ve çeşitli , Akademisyenlere kısaca söylemek istediğim , diğer mühendisliklerde tüm dersler birbiriyle ilgili olduğundan hep bir şeyleri üst üste koyup ilerliyorlar, fizikte ise optikten , nükleer'e ordan heat and termodinamic oradan fiziko kimya, circuit ve molecular physics derken hiçbir ders diğeriyle alakalı olmadığından öğrenciler çok zorlanıyor. Bu çeşitliliği azaltmanız ve mühendislik ile ilgili branşlar oluşturmak lazım diye düşünüyorum.
Varsa Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Diğer Hususlar:
Öncelikle şunu söylemek istiyorum fizik mühendislerinin mezuniyet sonrası hiç bir konuda imza yetkisi yok. Mühendislik kariyeri olarak imza yetkisini oluşturmak gerekir bu konuda çalışmak lazım. Bir çok mühendis emekli olsa da imza yetkisi sayesinde para kazanmaya devam edebiliyor. BU konuda çalışma yapmak lazım devlette bir yerlerde fizik mühendislerinin imzası olmadan bir şeyler yapılamaması lazım ki Fizik Mühendisliği tercih edilen bir bölüm olsun.
Kendinizden Bahsedermisiniz?
Kısaca Kişisel gelişime önem veririm , rutini sevmem araştırmacı bir yapım vardır. Öğrenmenin yaşı yoktur diye düşünürüm. Aileme ve Ülkeme çok önem veririm.

 

Teşekkürler

Ali Şürü Saruhan

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi Kalyon kavşağı

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz:

 
Çalışacağınız sektörü şimdiden belirleyin ve bu sektörde ihtiyaç duyacağınız artı yetenekler ve bilgilerle kendinizi donatin.
Varsa Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Diğer Hususlar:
Fizik muh. Bolumu olarak uzmanlık alaninizi belirleyin. Genel fizikçi yetiştirmeyin.

 

Teşekkürler

Sefer Odabaş

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi IOSB Mh. Mutfakçılar San. Sit. M5 Blok No:13 34490 Başakşehir / İstanbul

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz:

 
Fizik Mühendislerinin ne iş yapabildiğini soranlara bir örnek vererek anlatıyorum. -Fizik Mühendisi bir tıp doktorunun pratisyeni gibidir.Tıbbın her alanıda bilgisi olur , teşhis koyar, tedavi eder, uzmanlık alanını tespit ederek gerekli yönlendirmeyi yapar. Fizik mühendisliği bölümü mezunlarına mühendislik altyapısı kazandırır, analitik düşünmeyi , öğrenme metotlarını öğretir. Çalışma alanları hakkında fikir verir ve seçenekler sunar. Geriye kalan her şey artık öğrenci ile ilgilidir. İşini piyasada seçer, rekabete hazır olur,fedakarlık ve özverili bir çalışma hayatı benimserse başarı kesin gelir. Ancak , bir hedef olmalı, bu hedefe ulaşmak için gerekli sabır gösterilmelidir. bir işte "tecrübeli" sayılıp piyasanın sizi araması için en az 5-10 yıl gerekir.
Varsa Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Diğer Hususlar:
Öğrenci arkadaşlarımız özverili ve özgüven sahibi olmalıdır. Öğrenmenin bir bedeli var. Gereği yapılırsa başarı gelir. Bu arada yalnızca teknik bilginin başarı için yeterli olduğunu düşünmek eksik olur. Artık her buluş, iş, sonuç ir takım çalışması sonucunda elde ediliyor. Öğrendiklerimizi faydaya dönüştürebilmek için gerekli iletişim yeterliliğine de sahip olmak gerekir. bu sebeple yabancı dil eğitiminden azami faydalanmalı ve ikinci bir yabancı dili edinmek gerekir. Piyasa etkili iletişim becerisine sahip, analitik düşünen, özverili çalışmayı yaşam biçimi haline getirmiş tüm meslek sahipleri için açıktır ve yeterli fırsatları sunar. Olumsuz ve karamsar düşünmek bize olumlu bir katkı yapmaz. Kimse iş vermez. İş alınır. Unutmayalım biz mensubu olduğumuz kuruma kazandırdığımız ölçüde kazanç elde ederiz. Katma değer sağlamayan hiçbir birey aranmaz ve yokluğu hissedilmez. Mezun olan ve olacak bütün meslektaşlarıma mesleki ve özel hayatlarında başarı ve esenlik dilerim.
Kendinizden Bahsedermisiniz?
Mezuniyetten sonra askerlik bitti. 1996 yılında bir özel teşebbüsüm oldu.1997 yılında şuan içinde bulunduğumuz özel sektörde işe başladım. 2004 yılına kadar sektördeki bir diğer firmada (toplam iki firma) çalıştım. 2004 yılında şuan kurucu ortağı olduğum ALTIGEN firmasını kurdum. Toplam 15 personeli olan 12 yıllık bir firma ve marka olarak sektördeyiz. Şuan üniversite için tercih tercih yapacak olsam yine aynı seçimi yaparım. İşin iyi yada kötüsü olmadığını; işin iyi yada kötü yapıldığına inanırım.

 

Teşekkürler

Birol Yıldırım

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi Maliye Bakanlığı Kampusu N Blok

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz:

 
Fiziğin, Evrenin oluşumunu ve işleyişini düzenleyen yasaları araştıran ve bu yasaların uygulanmasını sağlayan temel bir bilim alanı olduğunu düşünürsek, bu özelliği ile fizik, diğer bütün mühendislik dallarının da temelini oluşturmaktadır diyebiliriz. Günlük yaşantımıza baktığımızda Teknoloji ve Enerji alanlarında ve bunların tüm alt birimleri göz önünde bulundurulacak olursa Fizik mühendisliğinin hayatımızda ne kadar var olduğunu görebiliriz. Teknoloji ve Enerjiden bahsetmişken, Dünya Enerji ihtiyacının son yıllarda çok fazla artmış olması farklı enerji türlerinin geliştirilmesinin kaçınılmaz olduğunu bize göstermektedir. Yeni ve yenilenebilir enerjilerin araştırma ve geliştirilmesinde de Fizik Mühendisliğinin gözardı edilemez katkılarının olacağı inancındayım. Bundan dolayıdır ki Fizik Mühendisliği Bölümlerinde verilecek eğitimlerin tüm bu olaylar dikkate alınarak verilmesi ve Öğrencilerimizin de bu farkındalıkla kendilerini yetiştirmek için çok çalışmaları gerektiği inancındayım.Bunlara ek olarak sadece Oklun verdiği bilgilerle yetinmemek, Teknolojiyi çok yakından takip ederek kendini geliştirip araştırmacı bir yapıya sahip olmak için çalışmak. Çok iyi bir ingilizce olmazsa olmazlardan...
Varsa Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Diğer Hususlar:
 
Kendinizden Bahsedermisiniz?
1995 Yılında G.Ü. Fizik Mühendisliğinden mezun oldum, 1996 yılında Maliye bakanlığının açmış olduğu yarışma sınavını kazanarak Bilgi işlem Merkezinde mühendis olarak göreve başladım. 2007 yılından bu yana da Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Grubunda Operasyon ve Sistem Yönetimi Koordinatörü olarak görev yapmaktayım.

 

Teşekkürler

Eser Olğar

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi http://www.gantep.edu.tr/

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz: Uzmanlaşmak istedikleri alanı belirleyip bu yönde gelişmesini sağlayacak dersler ve eğitim almaları

Teşekkürler

Aydan Araz

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi Cihangir mah dolum tesisleri cad şeh.piyade er yavuz bahar sok avcılar İST.

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz:

 
Mümkün mertebe iş hayatında mühendislerden beklenen donanımları analiz edip kendilerine plan yaparak teorik dersler dışında da gerekli edinimlerde bulunsunlar
Varsa Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Diğer Hususlar:
 
Kendinizden Bahsedermisiniz?
Gaziantep Fizik Mühendisliğinden mezun olan bir çalışan olarak iş bulma sorunu,iş hayatında başarısızlık gibi durumları kesinlikle yaşamadım Hiçbir işyerine torpil ile alınmadım mühendislik konularına farklı sektörlerde de olsa adapte olma ile alakalı hiçbir sorun yaşamadım.Tekrar başa dönecek olsam tekrar bu bölümü okurdum

 

Teşekkürler

Onur Akar

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Teknopark

 

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz:

 
Seçilebilecek en doğru bölüm,Hayata bakış açısının değiştiği ve piyasa da aranan eleman olunabilecek bölüm.
Varsa Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Diğer Hususlar:
Bu çalışmayı yaptığınız için çok teşekkür ederim bölümüzün bu tarz inovatif fikirlere ihtiyacı var.
Kendinizden Bahsedermisiniz?
Balıkesir doğumluyum. Öğretmen bir ailenin büyük çocuğuyum.2007 Yılında yolum Gaziantep ile kesiştive Fizik Mühendisliği bölümüne isteyerek geldim. Eğitim Hayatım çok hızlı,heyecanlı ve istekli bir şekilde geçti ve başarılı bir eğitim yolunun sonunda Fizik Mühendisi ve Makine Mühendisi olarak mezun oldum.Ve şu anda Gaziantep Teknoloji geliştirme bölgesinde Arge ve AB projesi uzmanı olarak görev almaktayım.

 

Teşekkürler

Selçuk Atalay

 

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi Amerika Birleşik Devletleri

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz: Öğrenci arkadaşlarıma zamanlarını iyi değerlendirmelerini öneririm, unutmasınlar ki üniversitede getirecekleri 4-5 yıl gelecek 30-40 yıllarını önemli şekilde etkileyecek. Onun dışında çalışmak istedikleri alanlardaki hocalar ile küçük araştırma projeleri yapmalarını öneririm 2. Sınıftan itibaren başlayarak. Herhangi bir programlama dilini çok iyi seviyede öğrensinler (Matlab, python).

Teşekkürler

Hüseyin Metin

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi Taysad Organize Sanayi Bölgesi /Gebze /Kocaeli

 

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz: "Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar."

Teşekkürler

 

Ercüment Güney

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi Gaziantep anadolu lisesi

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz: Tıbbi fizik ile ilgilenmeliler inovatif girisimcilik ve ürün geliştirme hedefleri olmalı. ...

Teşekkürler

Uğur Karanfil

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi OSB 75. Yıl Bulvarı Cadde Nilüfer Bursa

 

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz:

 
Öğrencileri teorikten çok pratiğe yönlendirecek sınav sistemine geçilmeli. Yazılıma daha çok önem verilmeli ekstra programlar öğrenilmeli mesela PLC. Öğretim üyeleri sanayi ile olan bağlantılarını geliştirmeli. Santez,Teydeb vb. projelerde yer almak için çaba sarf etmeli. Öğrencileri formasyonla öğretmen olmaktan ziyade nasıl daha iyi bir mühendis olabileceği konusunda yönlendirmeli.
Varsa Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Diğer Hususlar:
Üniversitemiz sanıldığından daha popüler tanınmış eğitim kurumu. Öğrenciliğimde almış olduğum eğitimin ne kadar kaliteli olduğunu zaman geçtikçe daha iyi anladım. Lütfen eğitim kalitesinden zorluğundan taviz vermeyin. Mezun olan öğrencilerin öğretmen,polis vb. meslek grupları yerine mühendislik de ilerlemelerine yardımcı olun.
Kendinizden Bahsedermisiniz?
2012 mezunlarındanım okulu hiçbir dersten kalmadan,yaz okuluna bile gelmeden fena olmayan bir derece tamamladım. Mezun olduktan 2 ay sonra Uludağ Elek-Elktronik Müh. de yüksek lisansa başladım. Bu sırada Durmazlar Holding de Arge Proje Uzmanı olarak işe başladım. Okulu bitirir bitirmez aynı bölümde doktoraya başladım.Şuanda Lazer Kesim Makineleri sorumlusu olarak çalışmaya devam ediyorum bir yandan çalışırken bir yandan doktora zorluğuyla mücadele ediyorum. Bölümdeki hocalarımdan aldığım bilgiyi hala aktif olarak kullanabildiğimi gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.

 

Teşekkürler

 

Sevil Dağdeviren

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi Çilek Mah. Tırmıl Sanayi Sitesi. 63125 sk. No:14/A I-2 Blok MERSİN

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz: eğitim gören arkadaşlarımın sadece mesleki yani sınavlara ait olan ingilizceye değil aynı zamanda konuşma diline de hakim olmalarını şiddetle öneririm.

Teşekkürler

 

Yakup Hacıibrahimoğlu

Öğretim Üyesi

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi Üniversite Kampüsü, 27310 Gaziantep

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz:

 
0-]şu an okuduğu bölümü isteyerek severek kabullenerek okumalı ki yan etkenler ilerde bölümün önüne geçecek kadar problem oluşturmasın. 1-] İngilizce avantaj. Kesinlikle dili geliştirmekte fayda var. İkinci hatta üçüncü dil gerekirse öğrenilmeli. 2-] Dersleri alırken bu ne işe yarar denmemeli. İlerde bir mühendis gibi düşünme davranmada faydaları var. 3-]Günümüzde mühendislik eğitiminde öğrenciler alınan derslerle yetiniyor hatta hiç derinlemesine çalışılmıyor. Öğrenciler bu yanlıştan dönmeli. 4-] İmkanlar zorlanarak kendi dünyanıza ek olarak yurt dışı tecrübeside kazanılmalı. Özellikle gelişmiş ülkelerin mühendislik uygulamarı yerinde görülmeli çalışılmalı.
Varsa Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Diğer Hususlar:
Mühendislik eğitiminde 1 dönem 14 hafta. Bu 22 haftaya çıkarılmalıdır. 22 haftanın en az 3 haftası dönem içerisinde serpiştirilmiş mühendislik amacına uygun değişik formatta uygular konulmalı. geri kalan haftalarda detaylı şekilde dersler işlenmelidir.Bunun için kamuoyu yapmaka fayda var. Saygılarımla...

 

Teşekkürler

Fikret Akın

Eposta Adresi

  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Firma Adresi Cyberplaza Cyberpark Cblok Bilkent Ankara

 

Gaziantep Üniversitesine, Fizik Mühendisliği Bölümüne ve Şu An Eğitim Gören Öğrencilere Önerileriniz:

 
Değerli hocalarımızın kıymetini bilsinler... Bilgi sahibi olmak önemli ve önemli olan bilgiye nasıl ulaşabileceğimizi bilmek. Bu hususu hocalarımız sayesinde öğrendiğimi belirtmek isterim.
Varsa Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Diğer Hususlar:
Kızım ile Yumurcak TV izlerken, yabancı anaokulu öğrencilerinin nasıl icat yaptıklarını ve başlangıçta nereye varmak istediklerini ilgiyle izlerken ülkemizde çoğu lise öğrencisinin bile o tür konuları bilmediğini tamin ediyorum, yanılıyor olabilirim. Mevcut sistemimizdeki ezber mantıgı sayesinde kalıcı olmayan bilgiler malesef silinip gidiyor, yapınca öğreniliyor, öğrenince kalıcı oluyor. Youtubeda Profesor Lewin in MIT de anlattığı gibi anlatılsa dersler fiziğe ilgi artar sanırım. Ama siz değerli hocalarımıza uyar mı bilemedim.
Kendinizden Bahsedermisiniz?
Fizik mühendisliği bölümüzden 2006 Şubatta mezun oldum. Askerliğimi hv. savunma yedek subay olarak yaptım. 2007-2011 yılları arasında Ericsson yurtdışı projelerinde çalıştıktan sonra 2011 de evlenip Ericsson Ankara'da TürkTelekom projesinde çalışmaya devam ediyorum.

 Teşekkürler

Göndermiş olduğunuz mesajlar eklenmeye devam edecektir.

 

 

 

 

 

 

 

More in this category: « 2016 Mezunları